[ Webhosting profitux.cz ]

Zdroj: http://www.prochazka.profitux.cz/index.php?a=ostatni/laboratorni-zdroj-mechanicke-zapojeni  •  Vydáno: 26.9.2015 19:03  •  Autor: hacesoft

Laboratorní Zdroj - Mechanické sestavení

icons pic Jednoduchý laboratorní zdroj z domácích součástek... popis je rozdělen do několika samostatných článků...



Rozcestník - Laboratorní Zdroj:

  1. Mechanické sestavení
  2. Výstupní ochrana
  3. Zapojeni měřidel
  4. Zapojeni PWM
  5. Regulační část
  6. Napájecí modul zobrazovačů
  7. Blokové zapojení

Fyzická realizace laboratorního zdroje...

CIMG3404.gif





























Mechanické sestaveni

100102.gif





























Adresář VYKRESY, obsahuje kompletní dokumentaci pro mechanickou část laboratorního zdroje. Přímo v root adresáře VYKRESY, je kompletní výrobní dokumentace, soubory s předponou S je výrobní sestava, většinou se jedna o dílčí svařovací sestavu. Adresář DXF obsahuje DXF soubory v měřítku 1:1 pro vypálení jednotlivých plechů pro výrobní výkresy (pokud se nejedna o rotační součástky). V nazvu souboru za pomlčkou je uvedeno písmeno T a číslo. Toto označuje tloušťku materiálu v mm a v případe, že se jedna o víc jak jeden kus, tak název obsahuje i informaci o množství (třeba 2x). Na výkresech není uveden rozměry materiálu, nutno propočítat přídavek na potřebné obrábění. Ve výkresech je uveden i druh materiálu, většinou se jedna o klasickou svařovací ocel 11321 v případe rotačních součástek je materiál 11523. Další adresář MONTAZNI SESTAVY obsahuji kompletní montážní sestavy laboratorního zdroje, včetně DXF pro vypálení popisů na laseru.

V posledním adresáři MODEL, najdete kompletní mechanický model laboratorního zdroje, který obsahuje veškerý spojovací materiál, všechny mechanické součástky a desky s plošnými spoji. V modelu nejsou řešeny kabelové trasy. Model neobsahuje úpravy chladiče pro tranzistor KD503, kde je potřeba dodělat závit pro teplotní čidlo NTC. Model také neobsahuje umístění zdroje TRACO 5V a spojovací materiál k DPS pro ochranu 5V. Možná někdy dodělám až bude zase nějaký čas. Adresář MODEL obsahuje soubor s příponou EASM, který zobrazíte v programu eDrawing a nebo spustíte exe soubor, který už má přibalen prohlížeč, tudíž nic neinstalujete, jen spustíte a prohlížíte. 3D modely, se hodí pro lepší orientaci než v papírové (pdf soubory) dokumentaci. V rohových razítkách v dokumentaci není uvedena nadřazena sestava! Dokumentace nicméně obsahuje druh použitého materiálu a také je uvedena povrchová úprava součástky. Dokumentace neřeší technologii výroby. Předpokládám, kdo se do výroby krabice na laboratorní zdroj pustí, tak umí číst technické výkresy a technologii výroby zvládne na jedničku. Technologie výroby v dokumentaci má smysl až pro sériovou výrobu.

Kompletní podklady celého laboratorního zdroje pro EAGLE 6.1. (schéma, DPS) stáhněte zde: LaboratorniZdrojEagle6.1.

Kompletní mechanická dokumentace, celého laboratorního zdroje pro SolidWorks 2012 (výkresy, DXF, model) stáhněte zde: LaboratorniZdrojSolidWorks 2012.

blokoveSchemaFULL.png





























Seznam součástek:
No. No. of drawing Qty Title Material
37 DPS_rele 1 DPS-rele original part - elektro komponen
36 100107 2 plexi plesi gless
35 101008 2 film green film
34 Hexagon Nut ISO - 4032 - M5 - D - N 4

33 Screw M5x10, A3K ISO 7380 5

32 Washer 5, FAB 37420 8

31 Screw M4x10, A3K ISO 7380 2

30 Hexagon Nut ISO - 4032 - M4 - D - N 5

29 Washer 4, FAB 37420 8

28 Screw M3x6, A3K ISO 7380 8

27 TlačítkoFarnel 5-D8.SLDPRT 2
Assembly
26 Screw M4x16, A3K ISO 7380 10

25 maly_knoflik 1 Knoflík ABS s ryskou 13,5mm original part - GME code: 624415
24 Velky_knoflik 2 Knoflík ABS s ryskou 18,5mm original part - GME code: 624413
23 Nut M3, A3K ISO 4035 4

22 Washer 3, A3K ISO 7089 4

21 Screw M4x8, A3K ISO 1207 4

20 Washer 3, A3K ISO 7093 4

19 pristrojova nozka 4 www.richco.com.sg Pryž

Faston 6.3-F1 1

100108 1 cover 11321
18 S100110 1 Cover1

Screw M3x16, A3K ISO 4762 2


Washer 3, FAB 37420 2


holderR-chladic 2 holder 2 42 - aluminium

chladicTranzistoru 1 Chladic 88x37,5x35mm pro TO3, TO66, SOT9 original part - electric part - GME code: 620-009
17 S100109 1 Cooler T1

Screw M4x25, A3K ISO 4762 4


Hexagon Nut ISO - 4032 - M4 - D - N 5


Washer 4, FAB 37420 8


fan 1 FAN - SUNON FAN DC KDE1204PKS2 /EB40201S2-999/ original part - elektro komponen - GES code: GES07100005

holder for fan 1 holder 1 11321
16 S100108 1 Holder FAN

Hexagon Nut ISO - 4032 - M3 - D - N 4


Washer 3, FAB 37420 4


Distance column M3 4
DA5M3X10

DPS_trafo_for_power_display 1

15 S100107 1 DPS TR1
14 trafo 1 Trafo original part - elektro komponen
13 Schurter 6762a 1 SCHURTER 4304.6064 INLET, IEC, C14, 6762, 10A original part - elektro komponen - Farnell code: 4304.6064

Screw M3x8, A3K ISO 4762 12


Hexagon Nut ISO - 4032 - M3 - D - N 8


Washer 3, FAB 37420 19


holderDPS 1 holder DPS 11321

Distance column M3 16
DA5M3X10

DPS_ridici_elektronika 1 regulacni elekronika original part - elektro komponen

DPS_rele 1 DPS-rele original part - elektro komponen

DPS_power_for_display 1 radic displaye original part - elektro komponen
12 S100101 1 Holder DPS
11 DPS_display 1

10 Potenciometer TP 160 PHILIPSa 3 Potenciometr - Lineární Mono, Ztrátový výkon 0,2 W, Tolerance 20%, PIHERenciometer original part - DxŠ(Š+závit)xV = 16x8(17)x20,5 mm
9 Screw M3x6, A3K ISO 4762 8

8 Screw M3x8, A3K ISO 4762 7

7 Washer 3, FAB 37420 25

6 pricnikDPS 4 holder3 11321
5 holderForPotenciometr 1 HolderPot 11321
4 NutLaboratorniZdirka 4 Original Part
3 LaboratorniZdirka 4 Přístrojová zdířka K205/K205R - černa/červená - GME original part - GME code: 808-039, GME code: 808-039
2 Krytka-displaye 2 Rámeček na 3místný displej 13mm Original part - GME code: 624-096

Rivet nut M4 T2 2 FAB 69140

100103 1 zebro 11321

S100104 2 S Zebro

Faston 6.3-F1 2

10111 1 holder LCD 11321

100110 1 HolderDPS2 11321

HolderRamecekDisplaye 2 holder3 11321

DistancForDPSLcd 2 Distacne1 11523

Distanc3ForPotenciometr 3 Holder2 11523

predni_panel 1 Panel 11321

S100105 1 FullFrontPanel

Rivet nut M4 T2 4 FAB 69140

100102 1 case 11321
1 S100103 1 full cover