[ Webhosting profitux.cz ]

Zdroj: http://www.prochazka.profitux.cz/index.php?a=hw/smartcard  •  Vydáno: 9.2.2014 15:33  •  Autor: hacesoft

Čtečka SmartCard

icons pic Jednoduchá čtečka SmartCard tedy čtečka čipových karet, připojena na sériový port.

Zařízení je jednoduché, jedná se o typický převodník na sériový port, který je doplněn minimem součástek. Zvláštností je přidání dvojice externích oscilátorů, kmitajících na frekvenci 3.579MHz a 6Mhz a IC4, který slouží jako přepínač komunikace karty s externím zařízením připojené na konektor SV1 a nebo standardní sériový port.

Přes sériový port spustíte aplikaci uloženou v čipové kartě a následně ji konfigurovat. Za předpokladu, že čipová karta obsahuje standardní sériovou komunikaci implementovanou podle ISO/IEC 7816 normy. V opačném případě jste nuceni použít konektor SV1. Na kterém jsou vyvedeny veškeré signály z čipové karty. Na PINu 4 SV1 přivedete nízkou úroveň, tím odpojíte veškerou komunikace přes IC1 a také externí oscilátory. Potom můžete použít, třeba na ovládaní celeho zařízení USB to LPT konvertor. Program lehce zvládnete napsat třeba ve visuál basicu. Napájení potom můžete provádět z externího zařízení. Při programování chytré karty musíte využít konektor SV1. Jelikož, chytá karta, obsahuje PIC procesor, tak použijete standardní programátor na PIC procesory, třeba programator PICu na USB. Konektor JP1 slouží k nastavení reset signálu. Podle normy ISO je první pokus neinvertujíci reset, pokud karta neodpoví do 40000 cyklů hodin, má se za to že je resetována inverzně, tak se nastaví opačný reset. Toto se provádí obslužným programem. Aby se zamezilo zbytečnému počátečnímu čekaní při inicializaci karty, je tu možnost přímo kartu hardverově invertovat. Konektor JP2 slouží k nastavení frekvence (3.579MHz nebo 6Mhz). Konektor JP3 slouží pro extrní napajení z USB Developer Modul. Pokud na PC nemáte sériový port, tak můžete s výhodou použít tento konvertor. A také můžete z USB napájet tuto čtečku čipových karet.

Poznámky k osazení DPS:

Poznámka k zapojení: U IC4 jsem použil DM74LS245N, je úplně kompatibilní s řadou HTC jen má větší spotřebu.

Poznámka pro oživení: Při prvním zapojení zasuňte jumpery u JP3 na piny 2 a 3, u JP2 na piny 2 a 3 a u JP1 také na piny 2 a 3.

Podklady pro EAGLE 6.1.: (schéma, DPS)
Kompletní archív si můžete stáhnout zde: SmartCard.

SmartCardSch schema
SmartCardBrd DPS
pics smart cards
pics smart cards
pics smart cards