[ Webhosting profitux.cz ]

Zdroj: http://www.prochazka.profitux.cz/index.php?a=php/download_counter  •  Vydáno: 12.1.2008 15:46  •  Autor: hacesoft

Počitadlo stažení souborů v PHP

Toto počitadlo, je komplexni script, který počítá stažení souborů z webu. Script obsahuje kompletní administraci jednotlivých počitadel...

Úvodem je potřeba podotknout že by se neměli do instalace pouštět ty, co nevím nic o počítačích.

V patřičném místě RS (Redakční Systém) se vytvoří nová sekce, kde se vyplní tyto údaje:

[hcm]download_edit,1[/hcm]

První parametr urcuje jaka uroven uživatele je dostupná pro zobrazení teto administrace. Pokud to nechate tak jak je v tomto příkladu, tak všicni mají možnost nahlízet ale nic nelze měnit, to ma právo jen hlavní administrator. Za tento paramet lze přidat hodnout neboli uroven kdy uživatel muže i provádět patřičné změny.
Dole doporučuji zaškrtnout zatrhavací tlačítko: veřejné (dole pod obsahem).

To je vše v administraci...
Teďka přichází to složitější: archiv co jste si ztuhnul z internetu je komprimován, ne aby někoho napadlo to šoupnout na web tak jak to je to nepojede, ať uděláte cokoliv...Takže hezky rozpakovat, třeba použijte toto: 7ZIP.
Všechny soubory jsou jedinečné, to znamená že nikterak nezasahují do RS, kromě souboru index.php, který obsahuje inicializaci skriptu...

Počitadlo do patřičné stránky přidáte takto:

<p>Stáhnout soubor [hcm]download, konektor.zip, konektor.zip [/hcm]</p>

Script je zakomponován do RS redakčního systému: SunLight CMS. Script pocitadlo_download se nacházi web/scripty. Nachází se na této ceste i soubor: default.php, který obsahuje českou jazykovou mutaci scriptů od HaCeSOFTa (www.prochazka.zde.cz).
Script: download_pocitadlo.php obsahuje ve formě komentářů jak se použivá přímo z PHP a konstanty pro případnou konfiguraci:

define("nazev_tabulky", "download");
define("cesta_k_souborum", "web/download");
define("authorization", "true");

Pokud konstantu: nazev_tabulky změníte před prvním spuštění tak se vytvoří v databázi tabulka s požadovaným nazvem.
Konstanta: cesta_k_souborum zde si mužete změnit aktuální umístění souborů.
Poslední konstanta která stojí za zmínku je: authorization, pokud je její hodnota true soubory muže stahovat jen přihlášený uživatel. V případě, že se nepříhlášený uživatel, pokusí stahnout soubor, bude automaticky přesměrován na přihlašovací stránku. Po přihlášení je opět přesměrován na stránku odkud se snažil stáhnout soubor. Na rozdíl od hodnoty false, kde mohou uživatele stahovat soubory neomezeně. Samozřejmě že za každých okolností se počíta stažení souborů.

Stáhnout archív: pocitadlo_download_rs.zip

Soubory pro stahování si ukládejte do: web/download. Toto je základní hodnota přednastavena ve skriptu.
UPOZORNENÍ: Vždy používejte malá písmena, i v příponě, nepoužívejte mezery, místo mezery použijte podtržítko nebo pomlčku. Nikdy nepoužívejte v názvech souboru diakritiku a soubory vhodně komprimujte.

Toto počitadlo můžete používat neomezeně pro nekomerční účely, v případě komerčního využití si skript stáhnete a máte 24 hodin na odzkoušení při trvání zájmu kontaktovat autora počitadla.

Autor nezodpovídá za žádné škody neodborným manipulováním se skripty a případné nedostatky/chyby ve skriptech této verzi i jakékoliv budoucí verzi