[ Webhosting profitux.cz ]
<?php echo _title;?> www.prochazka.zde.cz
www.ccsinfo.com/CEH
Server si právě čte 53 lidí, dnes je úterý, 18. Červen 2019   
Kategorie: RS SunLight

RS SunLight 7.1.0a

Neoficiální redakční systém (dále jen RS) SunLight.

  Co je jiného oproti oficiální verzi: Všechno se vztahuje k oficiální versi RS 7.1.0.

 • V diskusi vyměněn javascript, teďka se vloží smailík tam kde je kurzor.
 • Jsou použity animované smailíky a je jich podstatně více.
 • Doplněny další možnost formátování pomocí CCS.
 • Odstranění skryté hlášky HEADER.
 • V kódu opravena chyba E-NOTICE při práci s datem.
 • Administrační části je použit moderní design.
 • Formulář pro vkládání článků je lépe organizován.
 • Možnost se odprostit od zadávání ID na odkazující články.
 • Integrován Stahovací manager (Download počitadlo).
 • Integrovan Geshi modul.
 • Dodán prázdný temlpate, který obsahuje spoustu zajímavých vychytávek (jako pretty_parser ).
 • V template jsou FCE pro odesílaní stranky jako HTML nebo XHTML. Při použití XHTML doporučuji prostudovat: toto.
 • RS obsahuje nový konfigurační soubor CONFIG.PHP pro nastavení důležitých parametrů.
 • Upraveno ukládání zálohy, před provedení zálohy se nejprve uloží cache databáze. A potom se teprve provede samotné zálohování.

Toto jsou asi hlavní rysy neoficiálního RS systému.

V konfiguračním souboru config.php jsou tyto položky:

Toto nastavení říká, zda hodláte používat Geshi modul, více o modulu zde. Když je hodnota yes (malýma písmeny), tak modul se používá (cokoliv jiného znamená NE).

Některé FREE hostingy vyžadují umístění reklamy do svého kódu, jako poplatek ze prostor pro web zdarma.

Toto je hodnota na kterou se budete odkazovat ve vaších článcích. Odteďka už nepotřebujete znát ID článku, na který se chcete odkazovat. Funguje to takto: Při editaci/zadávání novéno článku v políčku: Adresa článku, zadáte patřičný název. Název nemůže bejt duplicitní s jiným článkem, doporučujeme použit podobný nebo stejný jako titulek článku. Za podmínek že všechny písmena budou malá a nebudou se vyskytovat zde žádné mezery, diakritika a speciální znaky. Toto není ošetřeno pro vkládání nesmyslných řetězců! Toto je potřeba udělat na straně cílového článku. Teďka při odkazování se na patřičné informace použijte tento zápis:

Tento odkaz zobrazí článek s názvem MOUSE.

Zde si zvolte typ použití normy pro web: HTML nebo XTHML. Upozorňujeme: při použití XHTML si přečtete tento článek. Důrazně upozorňujeme: všechny data do webu vkládejte ve formátu XHTML. Rozdíl mezi XHTML a HTML je docela dramatický! Při použití XHTML výstupu nebude web nikdy validní. Pokud požadujete validní XHTML, tak stačí v temlpate souboru mírně upravit kód (případně nás kontaktujete), a validní temlpate obratem pro XHTML dodáme ale stránku nikdy nezobrazíte v IE! Proto doporučujeme, posílat vystup pouze v HTML. Pomocí příkazu HTML v proměnné doc_type zařídíte HTML výstup (ale články pořád vkládejte v XHTML!). A pomocí příkazu XHTML docílíte toho ze web se bude zobrazovat jako nevalidní XHTML dokument!.

Funkce modulu Download je popsána zde.

Práce s Geshi modulem:

 • V režimu kniha, nejprve nastavte jazyk zdrojového kódu a potom klikněte na ikonku code.
 • Kromě knihy, to je spíše jako doplněk je tato funkce určena při vytváření článků. Kde se vloží jako HCM modul.

Prototyp funkce:

[hcm]code,<code lang="php"> data </code>[/hcm]
Tato funkce je docela zvláštní je dvakrát obalena povinnými příkazy, až na místě data uvedete, co požadujete zobrazit. v konstantě lang se uvádí příslušný typ jazyka pro vkládaný zdrojový text. Název jazyka je shodný s názvem příslušného modulu na disku v adresáři: ./web/scripty/geshi/geshi/ . Pokud se stane, že funkce selže, zobrazí se nápis: error geshi highlighter modul.

Úprava formátu volání vnitřních článků, bez použití ID:

Jak už je řečeno výše jednak se je potřeba nastavit název v config.php, a v editační části zadat název článku. Ale muže se stát že Vám přesně nevyhovuje formát a je ho potřeba mírně upravit. Místo hodin badání kde se toto děje, se rovnou podívejte na řádek 887 souboru data.php, který se nachází v adresáři core.

Instalace:

Při updatu z oficiální verze RS 7.1.0.:

Starou verzi na webu smažte, ponechejte jen databázi (kterou si pro jistotu zálohujte). Rozpakujte novou verzi, třeba na to použijte 7ZIP, a všechno nahrajte na web. Jediné co nemažte je v kořenovém adresáři soubor access.php, tento soubor obsahuje přístupová hesla k databázi. A také tento soubor na web nekopírujte! Soubor je určen jen pro novou instalaci. Pokud jste tento soubor na webu smazaly, tak ho také nakopírujte a znovu vyplňte požadované parametry. Před uložení souboru config.php, proveďte patřičné nastavení požadovaných modulu a nastavení parametrů. Tyto parametry nejsou přístupně přes administrační část, to proto že se jedná o zásadní nastavení, které se neprovádí každý den. Pokud jste na web nakopírovaly i adresář instal, tak ho smažte. Hlavně ho nespouštějte, pokud se jedná o update! V adresáři patch_hacesoft je soubor index.php tento spustě. Docílíte tímto update databáze do požadovaného tvaru. Po úspěšném dokončení tento adresář smažte. Odteďka je nová verze funkční

Při instalaci nové verze RS 7.1.0a:

Při instalaci tohoto webu se po nakopírování provede instalace databáze z adresáře instal. Spustí se tam soubor index.php a vyplní požadované informace. Potom už se nepoužívá úprava databáze. Po úspěšné inicializaci databáze se adresář instal a patch_hacesoft smažou z webu. Odteďka je web funkční.

Licence:

Pro nekomerční účely zdarma. Při komerčním využiti nainstalovat a vyzkoušet (zkušební doba je 7 dní), při trvání zajmu kontaktovat autora oficiální verze a domluvit se sním na licenci. Dále je třeba kontaktovat autora HaCeSOFTa jakožto autora upravené oficiální verze a domluvit se na konkrétních podmínkách. Cena za jednu licenci upraveného RS pro HaCeSOFTa je 30 EUR.

Stáhnout:

Stáhnout neoficiální RS 7.1.0a.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Všechny informace jsou zahrnuty pod GPL licenci, pokud není explicitně uveden jiný typ licence.
Používání těchto stránek ke komerčním účelům lze jen se souhlasem autora.
Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2019 hacesoft.
ONCZ.NET

Klikněte pro Statistiky tohoto webu.

Jste návštevník číslo: 288412
Celkem zobrazeno stránek: 9124096
Přihlásit do administrace
Seo test