[ Webhosting profitux.cz ]
<?php echo _title;?> www.prochazka.zde.cz
www.ccsinfo.com/CEH
Server si právě čte 53 lidí, dnes je úterý, 18. Červen 2019   
Kategorie: Programy, HW

Paraller Port Monitor XP

Monitorování paralelního portu pod systémy Win2000 a WinXP.

Slouží na monitorování paralelního portu pod systémy Win2000 a WinXP.

Pokud se stane že program má problémy s přístupem na LPT port počítače, nebo neočekávané ukončí činnost, stáhnete si nejnovější verzi knihovna.dll a adresaportu.dll. z: www.prochazka.zde.cz
Po stáhnutí knihoven na počítač vyhledejte místo uložení programu a nakopírujte nejnovější verze. Není třeba restartovat počítač

UPDATE: Verze: 1.1.0.45 programu ParallerPortMonitorXP ze dne 26.2.2006.
******************************************************************************************

 • Update: Program doznal jak modifikaci vzhledovou, tak i funkční. Nadále je zachován tentýž pracovní styl. To znamená tři modifikační řádky. Kde je možnost zadat i jakoukoliv jinou adresu, která nemá nic společného s LPT portem.

UPDATE: Verze: 1.1.0.14 programu ParallerPortMonitorXP ze dne 15.2.2006.
******************************************************************************************

 • Opraveno: Po úpravě knihovny knihovna.dll a AdresaPortu.dll si základní program vyžádal úpravu, aby korektně pracoval. Týkalo se to ošetření po použití služby knihovny knihovna.dll OpenPort.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Téměř celý program je psán ve VB, kromě knihovny KNIHOVNA.DLL.

parmon_sbaleny parmon_rozvinuty
parmon_rozvinuty_popis

Ovládání programu

Program Paraller Port Monitor v 1.1. umožňuje editovat, upravovat, monitorovat naráz tři registry. Každý registr je vždy na jednom řádku.

 • 1 – Zde se provádí přímé zadávání požadovaného paměťového místa, které nemusí bít nikterak svázáno s paralelním portem. V tomto případe Port a Registr (odrážka 2 a 3) jsou vyplněny pomlčkou. Paměťové místo je možné zadávat v desítkové nebo šestnáctkové soustavě. Jsou přípustné hodnoty od 0 do 9999 v desítkové soustavě. V šestnáctkové soustavě jsou povolen rozsah od 0 do FFFF. Je to tím že edit_box jsem omezil na maximálně na 4 znaky.
 • 2 – Sem se zadává požadovaný port. Například LPT1 je port 1. LPT2 je port 2, atd.... Jsou přípustné hodnoty od 1 do 4.
 • 3 - Registr: zde se k požadovanému portu přičte patřičný registr. Hodnota je v desítkové soustavě v rozsahu od 0 do 9. Například když je zadán LPT 1 a registr 2. Adresa LPT portu číslo 1 je 888 v desítkové soustavě. Tak výsledná adresa je 888 + 2, tedy 890. Tato hodnota se ukáže i v edit_boxu pro přímé vkládání adresy.
 • 4 - Zde se od minulé verze nic nezměnilo. Neustále je obsah paměťového místa prezentován v desítkové, šestnáctkové a dvojkové neboli binární soustavě. Zde je možné hodnoty, prohlížet, monitorovat a nebo editovat.
 • 5 - Toto tlačítko už má přímou vazbu na graficky LPT port (bod 6). Pomocí tohoto tlačítka lze přepínat grafický port jako vstupní, potom svítí nápis IN a nebo výstupní, to indikuje text OUT.
 • 6 – Grafický port. Ten interpretuje věrnou kopii fyzického paralelního portu. Čísla na krajích označují jak je grafický port orientován. Je přesné rozmístěn jak skutečný port který se nachází na zadní straně počítače.
 • 7 – Po kliknutí na toto tlačítko se dostanete do nastavení programu Paraller Port Monitor XP.
 • GFX port: Zde jsou k dispozici všechny hardwarové dostupné paralelní porty. Toto nastavení má jen vliv na grafický port. Zde se zadá, který port má graficky interpretovat.
 • Always top: Tato volba umožňuje programu vyset na obrazovce zcela navrchu. To znamená, že ho nemůže žádný program překryt.
 • Fizzy help: Bublinková nápověda jen pro graficky interpretovaný port. Při najetí na kterýkoliv pin grafického portu, obdržíte nápovědu, o jaký pin se jedná, jeho číslo, název pinu a typ pinu. To znamená zda je vstupní (IN) nebo výstupní (OUT) či obousměrný (IN/OUT).
 • Alpha channel: Nastavení a aktivování průhlednosti programu, zejména s volbou Always top se jedná o velice potřebnou funkci. Jedna malá poznámka: Program neumožňuje zadat hodnotu 100. Čily 100% ale při zadáni hodnoty 99 je nastavená viditelnost na 100%.
 • Speed scan port in ms: Periodické skenování zadaných registru a paralelního portu v přesně specifikovanou dobu, hodnota se uvádí v ms. Nejmenší dovolená hodnota je 5 ms. Menší už nemá smysl. Už i 5 ms je pod rozlišovací schopnost kernelu systému Windows. V takovém případě se data budou obnovovat až tehdy kdy systém bude schopen technicky vyřídit požadavky programu Paraller Port Monitoru XP.

Při kliknutí na logo HaCeSOFT se dostanete na aktuální web autora programu.

Vpravo nahoře jsou tlačítka pro minimalizaci a ukončení programu.
Při ukončení programu se do systémových registrů uloží nastavení programu (bod 7).
Po kliknutí na minimalizační tlačítko se program ukryje do lišty SysTray. Kliknutím na ikonku v SysTray se program aktivuje (pokud je program minimalizován a je zapnuto obnovování (Speed scan port in ms), i nadále se port scanuje).

systray

Program nemá okno na hlavním panelu, pouze se registruje do správce úloh.

spravceuloh

Instalace

Program se neinstaluje, pouze rozbalíte archív na potřebné místo a je to.

Licence

Program ParallerPortMonitorXP v1.1. můžete neomezeně používat pro NEKOMERČNÍ účely.

Download

Stáhnout program: ParallerPortMonitorXP v1.1

Stáhnout zdrojový kód pro Visual Studio 6: ParallerPortMonitorXP v1 1_source

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, LPT odpovědět
avatar
Ziskane zipko stale hlasi chybu
icon odpověděl(a)
avatar
Dobry den,
to je pekne ale nespecifikoval jste nazev souboru. Soubor: ParallerPortMonitorXP v1.1 je ok. Jde stahnout, rozbalit a spustit. Druhy soubor (ParallerPortMonitorXP v1 1_source) po stahnuti je prazdny. Napravim to.
icon odpověděl(a)
avatar
Zdravim, tak uz je opraven soubor ParallerPortMonitorXP v1 1_source.
, - odpovědět
avatar
?
icon odpověděl(a)
avatar
Dobry den,
nemuzete cakat ze skoro o pulnoci vam nekdo neodpovi...
, programky pre LPT odpovědět
avatar
Nic sa neda stiahnut ? je to docasny stav alebo trvaly?
icon odpověděl(a)
avatar
Dobry den, jak uz jsem psal jinde, vypnete si urychlovač stahovani souboru. Oba soubory jsou stahnout.

Všechny informace jsou zahrnuty pod GPL licenci, pokud není explicitně uveden jiný typ licence.
Používání těchto stránek ke komerčním účelům lze jen se souhlasem autora.
Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2019 hacesoft.
ONCZ.NET

Klikněte pro Statistiky tohoto webu.

Jste návštevník číslo: 288412
Celkem zobrazeno stránek: 9124127
Přihlásit do administrace
Seo test