[ Webhosting profitux.cz ]
<?php echo _title;?> www.prochazka.zde.cz
www.ccsinfo.com/CEH
Server si právě čte 114 lidí, dnes je sobota, 20. Červenec 2019   
Kategorie: Ostatní

ABIT BE6-II

Začalo se mě stávat, že počítač se občas sám restartoval. Po rozdělání počítače a důkladné prohlídce jsem zjistil, že kondenzátory na desce ABIT BE6-II jsou nafouklé.

Řešení:

Pídil jsem se na netu jaký je důvod takové destrukci kondenzátorů. Kondenzátory jsou značně poddimenzované a nelze použit jakékoliv ale musí bít nízkoimpedanční. Původní hodnota je 1500uF/6.6V o průměru 8 mm. Na doporučení v nějaké diskusi jsem zvolil 2200uF/16V. Zakoupit jsem nové kondenzátory ve firmě ecom. U nich jsem si objednal na dobírku potřebné množství kondenzátorů:
CERA - 2200/16 16x20 LXY jeden stojí cca 21 Kč bez DPH.

Realizace:

Jediný problém který vystal je jak narvat do motherboardu kondenzátory o průměru 16 mm když původní měli průměr 8 mm. Po výměně 8 kondenzátoru počítač nadále funguje k mé nejlepší spokojenosti. Na motherboardu je sice těchto kondenzátorů 11. Asi před rokem deska byla v servisu kde provedly záruční výměnu vadných kondenzátoru. Když jsem se díval, co stojí pozáruční oprava cca 500 Kč a nějakou dobu budu bez PC tak jsem začal hledat jak to opravit doma. Náklady na domácí opravu nepřesáhly 400 Kč. A několik hodin práce: Následující obrázky nepotřebují další komentář.

abit1 abit2
abit3 abit4
abit5 abit6
abit7

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Abit BE6 odpovědět
avatar
Vlastním základní desku Abit BE6 a s kondenzátory jsem si taky užil svoje. Původní kondenzátory značky Tayeh vytekly do jednoho. Podařilo se mi sehnat jako náhradu nízkoimpedanční kondenzátory Hitano se stejnými parametry i rozměry jako původní. Vydržely asi 4 roky a potom se 2 ze 6 nafoukly. Takže do třetice jsem sehnal z jedné nefunkční desky kondenzátory Sanyo. Jenže ty byly širší a na místo původních se prostě nevešly. Tak jsem si vyrobil malej plošňáček, kondenzátory propojil paralelně, přilepil oboustranou lepící páskou na desku kde bylo místo a nátáhl káblík až k procesoru kde byly původní. Měl jsem trochu obavy jestli ten poměrně dlouhej káblík nebude mít nějakej negativní vliv na funkci, ale zatím to funguje normálně a případná další výměna bude mnohem jednodušší, protože letovat takový mini spoje v několika vrstvým plošňáku i s mikropájkou a pro člověka s nějakou tou praxí je docela maso :)
[:img]http://www.postimage.org/aV1qARj9-b689c6f02ca2ef46a2acfdf1955d6364.jpg[:/img]
, Tvoje čeština odpovědět
avatar
*** cenzurováno ***
icon odpověděl(a)
avatar
Upozornění:

příspěvky obecně neodstraňuji, ale jakékoliv napadaní mé osoby a sprosté projevy si prosím, nechte od cesty. Jakékoliv další nevhodné příspěvky budu i nadále mazat.
To že máme svobodu slova a písma neznamená, že si můžete dovolit vše. Podobné vyjadřovaní jako použil p. ;9 Josef ;9 je už velice na hranici slušnosti.
, Velikost HDD odpovědět
avatar
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jak velký HDD tato deska podporuje?Jedu na 80 GB ale uvažuju o koupi 250 -300 GB discu.
Děkuji za odpověd.
icon odpověděl(a)
avatar
Dobry den,
rektu to takto: na radic v BX cepsetu moc nesazejte. Ale deska ma dalsi externi radic uz na zakladni desce, tak tady urcite cesta povede. Udelajte to takto: Kupte si disk svejch snu a pokud na zakladni desce nepojede tak si poridte do PCI slotu externi redic.
, kondenzator odpovědět
avatar
dulezity je u kondenzatoru teplotni cejch, nekteri vyrobci ve snaze usetrit porizuji kondenzatory ktere vydrzi 50 stupnu a tak se pohybuji dlouhodobe ne svoji horni hranici toho co vydrzi, pokud jsi je menil mel jsi je nahradit 75°C. Teplota byva na nich uvedena. Mozna ze jsi to nevedomky udelal vzhledem ktomu ze ty nove mely vetsi prumer. Jinak nafouknuty kondenzator je jedna z nejcastejsich zavad zakladnich desek.
icon odpověděl(a)
avatar
kondenzatory ktera jsem tam dal jsou na 105 C°. Velize dulezite je ze kondenzatory jsou nizkoimpedancni, protoze na desce low drop menic (pulzni menič - a ten potřebuje velice kvalitní kondenzatory s malím vnitřním odporem).

Všechny informace jsou zahrnuty pod GPL licenci, pokud není explicitně uveden jiný typ licence.
Používání těchto stránek ke komerčním účelům lze jen se souhlasem autora.
Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2019 hacesoft.
ONCZ.NET

Klikněte pro Statistiky tohoto webu.

Jste návštevník číslo: 293630
Celkem zobrazeno stránek: 9338782
Přihlásit do administrace
Seo test