[ Webhosting profitux.cz ]
<?php echo _title;?> www.prochazka.zde.cz
www.ccsinfo.com/CEH
Server si právě čte 142 lidí, dnes je pátek, 19. Červenec 2019   
Kategorie: Gal

Zaklady GAL

icons pic Každý začátek je velice těžký, pokud jsou k dispozici patřičné informace a nástroje, tak to lze počáteční problémy lehce a snadno vyřešit. Letmé seznámení s hradlovýma poli GAL, ty mne ale tak neučarovali jako obvody PIC a v neposlední řadě XILINX o tech zde naleznete asi nejvíce.... Tento obvod nahradí spoustu klasických součástek populární řady MH74xx. Je ideální použít ho pro tvorbu nějaké logiky.

Letmé seznámení s hradlovýma poli GAL, ty mne ale tak neučarovali jako obvody PIC a v neposlední řadě XILINX o tech zde naleznete asi nejvíce....

Takto vypadá programátor GAL obvodu pro počítač Amiga. Dokumentace se nalézá na Aminetu. Stáhnout GALer21.LHA.

gal1

>

Další návod na stavbu programátor pro počítač PC se nalézá na www.hw.cz/constrc/gal_blastr/.
Je tam i objednávkový formulář na CD které je věnováno problematice GAL obvodu.

Domovská stránka Latticesemi.

Dále existuje k hradlovým polím GAL kniha z nakladatelství GRADA - PROGRAMOVATELNÁ LOGICKÁ POLE od autorů Miroslav Liška, Vladimír Šulo a Josef Střelec.
Kniha vyšla v roce 1993. V úvodu je charakterizován obsah knihy a provedeno začlenění programovatelných logických polí do celkového kontextu vývoje elektronických součástek. Ve třetí kapitole jsou uvedeny základní informace nezbytné pro pochopení v knize rozebírané problematiky. V první části kapitoly jsou uvedený všeobecné informace z teorie číslicových systémů. Kniha je věnována představení nejvýznamnějších architektur programovatelných logických polí. Postupně jsou uvedeny architektura a vlastnosti obvodů PROM, FPLA, PAL, GAL, EPLD, LCA, MAPL a MACH. Pátá kapitola je úvodem do popisu procesu návrhu číslicových systémů na bázi programovatelných logických polí. Ačkoliv jsou v knize všechny kapitoly bohatě doprovázeny příklady, jsou uvedeny dva komplexně vyřešené návrhy logických obvodů prostřednictvím několika vývojových systémů.

V knize naleznete informace typu, co jsou programovatelná logická pole, kde a jak se používají, jak má vypadat proces návrhu číslicového systému s cílovou implementací programovatelným logickým polem či popis prostředků, které umožňují automatizaci návrhu a jeho realizaci.

Nedílnou součástí knihy je program PGAL na programování dostupných programovatelných polí typu GAL16V8 a GAL20V8 a schéma programátoru, navrženého s použitím běžně dostupných součástek, podle kterého si může čtenář programátor zkonstruovat sám.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, komentář odpovědět
avatar
snažil jsem se podívat naodkaz na programátor pro PC, ale stránka asi již neexistuje. Bylo by dobré odstranit mystifikaci. Dík JN
icon odpověděl(a)
avatar
Dobry den, bohužel není v mých silách, každý den zkoušet odkazy na cizí server za ježte funguji. Aktuální adresa programátoru GAL obvodu pro PC je: http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ART644-GALblast---Programator-GALu.html

Všechny informace jsou zahrnuty pod GPL licenci, pokud není explicitně uveden jiný typ licence.
Používání těchto stránek ke komerčním účelům lze jen se souhlasem autora.
Všechna práva vyhrazena (c) 1997 - 2019 hacesoft.
ONCZ.NET

Klikněte pro Statistiky tohoto webu.

Jste návštevník číslo: 293495
Celkem zobrazeno stránek: 9335667
Přihlásit do administrace
Seo test